У ДФС роз’яснили, як правильно заповнювати нові декларації з акцизного податку

У Державній фіскальній службі роз’яснили, як правильно заповнювати податкові зобов’язання з акцизного податку. ДФС уточнила цю процедуру через прийняття Міністерством фінансів України наказу від 26 вересня 2016 року № 841 «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку».


Нова форма Декларації складається із загальної частини, що містить обов’язкові реквізити платника акцизного податку, та шести розділів (А, Б, В, Г, Д, Е), що складаються платниками залежно від виду господарської діяльності, а також розділу, що заповнюється працівниками ДФС України після її подання.


З метою уникнення помилок при заповненні платниками Декларації з нумерації її розділів вилучено літеру «Ґ», у зв’язку з чим розділ «Ґ» став розділом «Д», відповідно розділ «Д» став розділом «Е».


Зміни, внесені до форми Декларації, зумовлені такими змінами до Податкового кодексу (далі – Кодексу) , а саме:


віднесенням осіб, які реалізують пальне, до платників акцизного податку (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу);


визначенням об'єктом оподаткування операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, які отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу);


запровадженням системи електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП) та електронної акцизної накладної (статті 231-232 Податкового кодексу);


змінами у порядку обчислення акцизного податку з пального, при виробництві якого як сировина використані інші оподатковувані підакцизні товари (п. 217.6 ст. 217 Кодексу);


зміною одиниці виміру пального, на яке встановлено ставки акцизного податку, з кілограмів на літри, доведеного до температури 15 0С (пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу);


зміною ставки акцизного податку з роздрібної реалізації пального з адвалорної (5 %) на специфічну – 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару (пп. 215.3.10. зазначеного пункту) та порядку обчислення податку з товарів (продукції), реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлено ставки податку в іноземній валюті;


зміною бази оподаткування тютюнових виробів, вироблених та ввезених на митну територію України (підпункти 214.1.1, 214.1.2 п. 214.1 ст. 214 Кодексу). Станом на сьогодні вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами та ввезеними на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, обчислюється з урахуванням ПДВ та акцизного податку.


Згідно з п. 46.6 ст. 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.


Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 22 листопада 2016 року.


Статтею 223 Кодексу встановлено, що базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.


Враховуючи норми частини другої п. 46.6 ст. 46 Кодексу, особи, визначені ст. 212 Кодексу як платники акцизного податку, вперше подають Декларацію за новою формою не пізніше 20 січня 2017 року за грудень 2016 р.


Звертаємо увагу, що суттєво структура нової форми декларації, її розділів та додатків до неї не змінилась.


Основними нововведеннями є те, що Декларацію доповнено новими додатками: «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу» (додаток 11) і «Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування» (додаток 9, у зв’язку з чим додаток 9 попередньої редакції став додатком 10 нової форми)


Джерело: ukrainepravo.com

Нет комментариев
Добавить комментарий