Житлова проблема: як захиститися від шуму сусідів

ЗАПИТ

Доброго дня! Вибачте, що вас турбую, але якщо маєте час і бажання пояність, будь ласка, чи допустиме ось таке неприємне сусідство міжквартирних кімнат: маємо у приватній власності однокімнатну квартиру (загал. площа 23 кв.м.) Як виявилось кухня сусідів межує з нашою єдиною кімнатою (спальною кімнатою), а міжквартирний перестінок тонкий дерев’яний з низькою шумоізоляцією (1959 р.е.) на якому у сусідів розташований газовий котел, потужна витяжка, та впритул до стіни холодильник, пральна машинка та інша побутова техніка. під час опалювального сезону котел працював гучно (монотонний гул) та передавав вібрацію на стіну нашої спальної кімнати, так само і витяжка, холодильник, пральна машинка.((

Як себе захистити? Куди і до кого звертатись? Хто дійсно зрозуміє цю неприємну ситуацію та візьметься за її вирішення? Чекаємо на Вашу відповідь! Дякуємо!


ВІДПОВІДЬ

Відповідно доп.9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України  від 8 жовтня 1992 р. N 572»у приміщеннях житлових будинків заборонено: голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму з  двадцять  другої до восьмої години; проводити у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у  святкові  та  неробочі  дні  цілодобово  ремонтні  роботи,   що супроводжуються  шумом.  Власник,  наймач (орендар) приміщення,  в якому  передбачається  проведення  ремонтних  робіт,  зобов’язаний повідомити  мешканців  прилеглих  квартир  про  початок зазначених робіт.  За згодою мешканців усіх  прилеглих  квартир  ремонтні  та будівельні  роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.  Рівень шуму,  що утворюється під час проведення  будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм.

Згідно ст. 24 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов’язані:

здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;


вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти): 1) жилих будинків і прибудинкових територіях.

Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

Згідно Санітарних норм допустимого шуму в приміщеннях жилих і громадських будівель та на території житлової забудови, допустимий рівень шуму в жилих кімнатах квартир складає 40-55дБА.

Відповідно до ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпорушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях –

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

Згідно Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу УкраїниДержсанепідслужба України відповідно до покладених на неї завдань:

здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, органами влади Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, фізичними особами та громадянами, реалізацією ними санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів;

застосовує передбачені законодавством заходи для припинення порушення санітарного законодавства;

здійснює нагляд за дотриманням вимог санітарних норм у стандартах.

Положенням про  державний санітарно-епідеміологічний наглядпередбачено, щопоточний  державний  санітарно-епідеміологічний  нагляд як діяльність головних державних санітарних лікарів,  їх заступників, інших    посадових    осіб    установ    і    закладів   державної санітарно-епідеміологічної  служби  з  контролю   за   дотриманням юридичними   і   фізичними   особами   санітарного  законодавства, санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів, приписів, постанов  та висновків здійснюється шляхом обстеження та перевірки об’єктів нагляду щодо дотримання і реалізації  вимог  безпеки  для здоров’я і життя людини.

Обстеження та    перевірка   об’єктів   нагляду   проводиться за заявами громадян.

Результати обстеження та перевірки оформлюються актом,  форма і  порядок  складання  якого   визначаються   головним   державним санітарним лікарем України.


Таким чином, Вам слід звернутись із заявою до державної  санітарно-епідеміологічної  служби для заміру шуму у вашій квартирі. Службаповинна провести дослідження і скласти протокол, що і є підтверджуючим документом.

З протоколом, що підтверджує порушення норм, вже можна звертатися до суду. Суд у разі відкриття провадження у справі призначає будівельно-технічну експертизу, вартість якої сплачує позивач. На підставі наданих позивачем доказів порушення відповідачем норм допустимого рівня шуму, висновку експертизи суд у випадку задоволення позову може зобов’язати відповідача провести відповідні будівельні роботи для покращення звукоізоляції між квартирами чи провести демонтаж техніки, що створює шум.

У разі перевищення допустимого рівня шуму у нічний час, із двадцять другої до восьмої години Ви можете викликати поліцію для фіксації факту порушення та складення протоколу за ст. 182 КУпАП.


Джерело: Волинське Агентство Розслідувань

Нет комментариев
Добавить комментарий