ПАТ "Приватбанк" переходить у стовідсоткову власність держави та випускає держоблігаціі

18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ «Приватбанк», відповідно до якого 100% акцій банку буде належати державі в особі Міністерства фінансів. Про це повідомила прес-служба Національного банку України.


Як зазначено у повідомленні, невиважена кредитна політика банку призвела до втрати банком капіталу.  Водночас понад 20 млн громадян України зберігають у «Приватбанку» кошти і користуються його сервісами. У першу чергу мова йде про 3,2 млн пенсіонерів та 1,6 млн інших соціально незахищених верств населення.  


«Національний банк України встановив, що на сьогодні загальна потреба Приватбанку в капіталі становила 148 млрд грн. Національний банк України, усвідомлюючи всі ці проблеми ПАТ «Приватбанк» та враховуючи важливість його як системного банку для здоров’я фінансового сектору та економіки країни в цілому, не міг чекати довше та відніс банк до категорії неплатоспроможних», – пояснила прес-служба регулятора.


Відтак регулятор звернувся до Уряду з пропозицією передати цей системно важливий банк у державну власність


Окрім того, акціонери надіслали лист до Кабінету Міністрів України з проханням про входження держави у капітал «Приватбанку». Цим листом акціонери зобов’язались реструктурувати кредити, надані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Національного банку до 01 липня 2017 року.


Перехід ПАТ «Приватбанк» у державну власність відбудеться відповідно до ст. 41.1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». У зв’язку з цим буде змінено Правління та Наглядову раду Приватбанку.  Інших змін у роботі банку не відбудеться. Усі відділення банку та всі його співробітники працюватимуть й надалі.


Також із джерел, згідно з рішенням Кабміну про націоналізацію Приватбанку, уряд випустить 30-річні облігації на 150 млрд грн.

«Терміни випуску і обсяги пакетів поки невідомі. Папери буде викуповувати Національний банк, а отримана гривня буде "вливатися" в капітал Приватбанку», - констатує агентство.

Разом з тим, агентство "ЛігаБізнесІнформ" пише, що емісія акцій Приватбанку, яку викупить Кабмін, складе 116 млрд грн. При цьому всі нинішні акції власники Приватбанку продадуть державі за 1 грн.

"Деловая столица" констатує, що обсяг випуску ОВДП буде 150 млрд грн, дохідність паперів - 5-6% річних.

З Меморандуму про співпрацю між Україною та МВФ випливає оцінка ймовірної потреби Приватбанку в докапіталізації на 136-144 млрд грн.

За даними НБУ, на 16 грудня обсяг ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики), які перебували в обігу, становив 543,2 млрд грн.  

Нет комментариев
Добавить комментарий