В житлових будинках заборонять відкривати офіси і готелі, законопроект

Народні депутати вирішили заборонити громадянам відкривати офіси у житлових будинках. Але самостійно працювати у власному житлі поки що дозволятимуть.

Як відзначають народі депутати, в України поширюється практика використання не за призначенням квартир в багатоквартирних житлових будинках, зокрема як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання.

Причина полягає в тому, відзначають парламентарі, що відповідно до ст.383 Цивільного кодексу власник житлового будинку чи квартири не має права використовувати їх для промислового виробництва. Однак інша діяльність під обмеження не підпадає.

Змінити цю практику пропонується законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках» (№5473). Ініціатива передбачає, що «використання не за призначенням квартир в багатоквартирних житлових будинках, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання, забороняється». Виключення пропонується встановити лише для «здійснення господарської діяльності (без використання найманої праці) лише особами, які є їх власниками або місце проживання яких зареєстроване в даній квартирі». Але лише якщо ця діяльність нікому не заважає.

Разом з тим залишається незрозумілим, яким чином дотримання обмежень буде контролюватись. Адже ніхто не перевірятиме, чи не відкрився раптом в квартирі офіс.

Джерело: ЗіБ

Нет комментариев
Добавить комментарий