Купівля квартири: 10 юридичних порад, які ви повинні знати!

Картинки по запросу купівля квартириКупівля квартири – це завжди актуальне питання для молодих сімей та тих, хто хоче покращити умови свого проживання. Саме тому поради юристів в цьому питання завжди потребують особливої уваги, адже шахраї часто користуються необізнаністю пересічного громадянина.


10 порад тим, хто не збирається потрапити на гачок до шахраїв при купівлі квартири. Поради при купівлі квартири:


1) Обов’язково необхідно ретельно оглядати житло. Як говорять юристи, якщо покупець після оформлення договору купівлі/продажу помітив в квартирі якісь труднощі – буде складно що–небудь виправити. Тому, до підписання договору необхідно мати максимально повне уявлення про стан квартири.


2) Зберіть і перевірте документи, – якщо вам складно розібратися в усіх тонкощах, було б доцільно звернутися за послугами до юристів. В будь-якому разі, будьте пильними і уважно все перевіряйте. Особливо, наприклад, якщо це квартира в новобудові, адже там є певні тонкощі.


3) Поговоріть обов’язково з сусідами. Не всю інформацію можна почерпнути з документів – часто сусіди можуть надати безцінну інфу про квартиру і про її хазяїв.


4) Договір купівлі/продажу квартири краще довірити скласти професіоналові. Адже ті договори, що містяться, наприклад, в інтернеті у вільному доступі не здатні захистити вас в повній мірі, адже складені без продумування тонкощів та особливостей в кожному конкретному випадку. Було б правильнішим придбавати квартиру, користуючись послугами брокера і звертаючись до надійного нотаріуса.


5) Не покладайтеся тільки на агентство або ріелтора на стороні продавця. Оскільки це угода з двома сторонами, вам краще мати свого брокера – адже інша сторона зацікавлена виключно у продажу, тому, можливо, не варто орієнтуватися тільки на них.


6) При необхідності робіть технічну експертизу – не варто вірити продавцеві на слово відносно технічного стану квартири, все повинно бути підтверджено документально.


7) Ретельно вивчайте документи, які підписуєте. Візьміть собі за правило: ніколи не підписувати папери, в яких вам не все зрозуміло. Якщо в чому–небудь складно розібратися самостійно – проконсультуйтеся з фахівцем. 


8) Обов’язково упевніться в тому, що з квартири виписані всі мешканці, які були в ній прописані, і повністю сплачені комунальні послуги до підписання договору купівлі/продажу квартири.  Це особливо важливо, адже потім можна зіштовхнутися з суттєвими неприємностями.


9) Проконсультуйтеся з брокером і нотаріусом, які можливості безпечного розрахунку вони надають. Деякі нотаріуси працюють тільки з розрахунками з безналу – це необхідно з’ясувати завчасно.


10) У випадку з іпотекою, бажано, щоб відразу ж під час сплати грошей, покупець отримував право власності. Сподіваємося, поради вам допоможуть зробити правильне рішення при купівлі квартири. А у разі певних питань, наші юристи раді будуть вам допомогти їх вирішити.


 Джерело: pravoconsult.com.ua

Нет комментариев
Добавить комментарий