Мінінфраструктури розробило пакет регуляторних актів з лібералізації та дерегуляції автобусних перевезень

Похожее изображениеМіністерство інфраструктури України розробило пакет регуляторних актів з лібералізації та дерегуляції ринку регулярних міських, міжміських та міжобласних автобусних перевезень. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, інформує сайт відомства.


До пакету змін увійшли наступні нормативно-правові акти:


1. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 р. № 1081»;


2. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176»;


3. Проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Порядку регулювання діяльності автостанцій, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України 27 вересня 2010 року № 700, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада  2010 року за № 1068/18363»;


4. Проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Порядку організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 15.07.2013 № 480, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 липня 2013 року за № 1282/23814.


Проекти актів спрямовані на створення конкурентних умов на ринку автомобільних перевезень; скасування надмірного державного втручання у фінансово-господарську діяльність учасників транспортного процесу; створення нових робочих місць; забезпечення якісних умов для користувачів послуг з перевезень, надання можливості пасажиру обирати найкращі способи і засоби для відправлення і прибуття в пункти призначення; створення умов для автомобільних перевізників для розвитку свого бізнесу, інвестувати більше коштів у оновлення рухомого складу.


За словами Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, згідно з підготовленими документами міські перевезення будуть організовані виключно за принципом громадських перевезень. «Міська влада формує мережу та замовляє відповідні послуги. Комерційні перевезення є автобусними маршрутами загального користування, усі мають доступ до цих послуг, пільговики в тому числі. Конкурс залишається. Під час здійснення громадських перевезень замовник укладає договір з перевізником і оплачує обсяг платних транспортних послуг, таким чином знімається питання компенсації за перевезення пільговиків», – ідеться у повідомленні.


Окрім того, завдяки новій системі конкурсу з перевізника знімається навантаження для утримання супутньої інфраструктури та технічної бази, натомість ці кошти можна вкладати в оновлення автопарку для підвищення рівня комфорту і безпеки пасажира.


Додамо, регуляторні акти будуть виносити на розгляд у відповідні міністерства та відомства, а потім у Кабінет Міністрів України.


Нет комментариев
Добавить комментарий