Нідерланди ухвалять рішення щодо асоціації Україна-ЄС до 15 березня

Картинки по запросу СОГЛАШЕНИЕ ОБ АССОЦИАЦИИНідерланди мають прийняти рішення, ратифікувати або не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом до 15 березня, на яке заплановано парламентські вибори в цій країні. На сьогодні прогнози щодо ратифікації позитивні.


Про це повідомив професор Маастрихтського університету, директор інституту Монтеск'є (Нідерланди) Аалт Віллем Херінга, який спеціалізується на конституційному праві і парламентських справах.

Він нагадав, що уряд схвалив відповідний законопроект, який вже направлений за прискореною процедурою на розгляд для голосування Державної ради (орган, аналогічний Конституційному суду України).


«Я очікую, що законопроект буде направлений до парламенту, так звану другу палату, на початку січня 2017 року. Голосування у другій палаті буде «за» в разі голосування двох коаліційних партій (лібералів і соціалістів) і Зелених і D'66 (ці партії не входять в коаліцію – ред.)», – Сказав Херінга.


За словами професора, після голосування в другій палаті законопроект буде направлений в першу палату (Сенат), яка, насправді, може відхилити або накласти вето на нього.


«Тут у коаліційних партій разом із Зеленими і D'66 більшості немає. Однак є прогнози і очікування, що більшість християнських демократів в Сенаті, на відміну від своїх колег у другій палаті, також висловиться на підтримку. Однак таке голосування не є правилом і буде винятком у разі, якщо християнські демократи підтримають Кабінет», – пояснив він.


На питання, чи можливе ухвалення рішення щодо Угоди про асоціацію після виборів, які заплановані на 15 березня, Херінга сказав: «Кабінет та його партнери по коаліції робитимуть все, щоб завершити цей процес до виборів. Головна причина полягає в тому, що склад другої палати після виборів зміниться, тоді як Сенат залишиться незмінним. Також після виборів Кабінет, який теж повинен піти, не може починати або продовжувати досить спірні чи суперечливі проекти, адже ми можемо очікувати, що цей законопроект можна розглядати як спірний проект.


Таким чином, прем'єр-міністр зробить все можливе, щоб завершити роботу над проектом до середини березня. Якщо в цій країні не буде великої кризи, якщо Державна рада не дасть негативну відповідь, чого я не очікую, якщо Сенат не блокуватиме, або якщо нічого не станеться в Україні чи в стосунках між Росією, Україною і ЄС, я очікую, що законопроект буде прийнятий».


Джерело: УНИАН

Нет комментариев
Добавить комментарий