Е-декларації можуть бути недоступними з 1 січня

Е-декларації можуть бути недоступними з 1 січня

Про це йдеться в заяві підприємства.

«Змушені констатувати, що наявні ресурси, обладнання реєстру не дозволяють забезпечити належні умови його роботи на другому етапі (з 1 січня по 1 квітня 2017 року) електронного декларування. Час, виділений державою і суспільством на підготовку реєстру до другого етапу подання е-декларацій, вже майже вичерпано, але жодна з проблем не вирішена», ─ сказано в ній.

Відзначається, що 1 січня 2017 року розпочинається другий етап електронного декларування, в ході якого, за інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), кількість суб'єктів декларування може досягти 2 мільйонів чоловік.

Згідно із заявою, в реалізованій конфігурації Єдиного державного реєстру декларацій наявні ресурсні можливості дозволяють проводити до 5 тис. одночасних сесій і зберігати й обробляти до 1 млн декларацій на рік.

Однак очікується, що з 1 січня кількість одночасних сесій може зрости до 70 тис. і вище в дні пікових навантажень, а саме ─ наприкінці терміну подання декларацій.

Крім того, кількість декларацій у зазначений період декларування може досягти 2,5 млн.

У заяві підкреслюється, що «Укрспецсистеми» не раз акцентувала увагу НАЗК на проблемах, пов'язаних із недостатніми ресурсами реєстру, а також надала рекомендації і пропозиції щодо складу необхідного обладнання та з модернізації реєстру.

Були запропоновані рішення, реалізація яких дозволила б знизити навантаження на обладнання та забезпечити належну роботу реєстру.

Як повідомлялося, в жовтні НАЗК визначило адміністратором Єдиного державного реєстру декларацій «Укрспецсистеми».

НАЗК просить «Укрспецсистеми» забезпечити безперебійне функціонування системи електронного декларування.


Джерело: Українські новини

Нет комментариев
Добавить комментарий