Що вступає в силу з 1 січня (інфографіка)

З 1 січня 2017 року в Україні починає діяти ряд нових правил і законопроектів.

Так, телебачення стане платним.

1 січня 2017 року набирає чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій в складі універсальної програмної послуги)».

Законопроект був прийнятий Верховною Радою в жовтні, а на початку листопада його підписав президент. Завдяки цьому медіагрупи з нового року отримують право вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів в їх мережах. Таким чином, зростуть видатки провайдерів, а разом з ними і споживачів.


ЗМІНИТЬСЯ СИСТЕМА НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЙ

З 1 січня, відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», запускається накопичувальна система виплати пенсій. Це означає, що кожен українець молодше 35 років починає відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Такі відрахування акумулюються на індивідуальному рахунку, скористатися якими можна буде виключно після виходу на пенсію.

Протягом 5 років – з 2017 до 2022 рр. – Відсоток відрахувань поступово зростає: з 2% і до 7%. При цьому, однак, зберігаються і відрахування на солідарну пенсійну систему. Таким чином, при одночасному збереженні і солідарною (старої), і накопичувальної (нової) пенсійної системи деяким категоріям громадян доведеться платити більше від 22% + 2% до 22% + 7% податків протягом найближчих років.

Нагадаємо, що зараз мінімальна пенсія становить тисяча двісті сорок сім гривень, а протягом наступного року вона збільшиться до 1400 грн. І це при мінімальному прожитковому мінімумі в 1600 грн і зростанні зарплати до 3200 грн.


ДЕРЖАВА ПОЧНЕ РЕГУЛЮВАТИ ЦІНИ НА ДЕЯКІ ЛІКИ

Кабмін прийняв рішення про введення з 1 січня державного регулювання цін на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу і бронхіальної астми, який повинен забезпечити зниження цін. На вказаний перелік ліків будуть встановлені граничні ціни (вища межа цін) на рівні не вище, ніж в країнах-сусідах. Визначено 5 країн: Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія.

Вартість ліків буде відшкодовуватися за рахунок держави, на це в проекті Державного бюджету на 2017 рік передбачено 500 млн грн, ще 632 млн грн закладено на відшкодування вартості інсуліну.


МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА ПІДВИЩИТЬСЯ ДО 3200 ГРН, А ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ – ДО 5266 ГРН

Умови для підвищення зарплати створила Верховна Рада України, підтримавши за основу і в цілому законопроект №5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Їм встановлюється новий порядок формування тарифної сітки оплати праці. За відповідний законопроект проголосували 227 народних депутатів при необхідному мінімумі 226.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата вчителя в Україні складе 5266 грн.

Також з 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати вже не буде змінюватися протягом року в залежності від перегляду прожиткового мінімуму. Але, як і раніше, він буде встановлюватися ВРУ не рідше одного разу на рік.


ДИРЕКТОРИ ШКІЛ І РЕКТОРИ ВУЗІВ ПОЧНУТЬ ПОДАВАТИ Е-ДЕКЛАРАЦІЇ

Національне агентство з попередження корупції повідомило, що починаючи з 1 січня розшириться коло суб’єктів е-декларування.

Під другу хвилю е-декларування потраплять особи, які вже заповнювали електронні декларації за 2015 рік, а також прирівняні до них для цілей закону України «Про запобігання корупції” посадові особи, юридичні особи публічного права.

декларація


У АГРАРІЇВ ЗАБЕРУТЬ ПІЛЬГИ

У чинному Податковому кодексі написано, що з 1 січня 2017 року всі аграрії переходять на загальну систему оподаткування. І якщо Верховна Рада України не затвердить якихось нових норм, то це відбудеться автоматично.

Таким чином, для аграріїв буде скасований спеціальний режим оподаткування галузі.

У той же час дотації на сільське господарство в 2017 році збільшаться в два рази і складуть 5,5 млрд грн. У 5 разів виростить бюджет Міністерства аграрної політики і складе 7,4 млрд грн.


Джерело: pl-ukr.net

Нет комментариев
Добавить комментарий