5 неймовірних винаходів для мандрівників з обмеженими можливостями

2016 рік був щедрим на нові винаходи. Багато з них значно полегшують життя мандрівникам з обмеженими можливостями.


1. Каноемобіль (США)

Човен завдовжки майже 8 м, пристосований для потреб інвалідів. У ньому є спеціальні сидіння і механізм для управління. Таким оригінальним способом Служба національних парків США вирішила відзначити свій 100-річний ювілей.

Каноемобілі дозволять відвідувачам з обмеженими можливостями досліджувати заповідники з води, що раніше було недоступним. Пересуватися на них можуть люди з різного роду інвалідністю, в тому числі незрячі.


2. Парк для людей, які погано бачать (ПАР)


У столиці ПАР Кейптауні з'явився парк, призначений для людей з ослабленим зором. Майданчик згодиться і для здорових дітей, але для тих, хто погано бачать або сліпих тут спеціальний ароматичний сад, в якому ростуть лаванда, розмарин і черемша, а також об'ємна мозаїка з зображеннями природи.


3. Зона для аутистів в аеропорту (США)

Один з найзавантаженіших аеропортів світу Хартсфілд-Джексон (Атланта) вирішив облаштувати спеціальний простір для дітей-аутистів. Басейн з кульками, тактильна панель і водяні колони впливають заспокійливо і роблять поїздку легшою.


4. Спеціальні туристичні маршрути (Таїланд)

У Таїланді розробили 8 туристичних маршрутів для людей з обмеженими можливостями. Вони проходять через найпопулярніші райони країни. Програма покликана популяризувати відпочинок в Таїланді серед мандрівників з особливими потребами та людей, які відмовляються від подорожей через вік. У планах місцевої влади - прокласти мережу подібних маршрутів по всій країні.


5. Енді Уорхол для незрячих (США)

Музей Енді Уорхола в Піттсбурзі запропонував своїм сліпим відвідувачам аудіогід. Художні музеї зі зрозумілих причин не користуються популярністю серед людей з ослабленим зором, але в Музеї Енді Уорхола вирішили змінити цю ситуацію. У листопаді 2016 року тут запустили докладний аудіогід, який направляє незрячих гостей по експозиції завдяки дотикам і звукам. Крім того, в музеї з'явилися тактильні репродукції деяких картин, що також полегшує знайомство з мистецтвом.


Фото: пише vokrugsveta.ua.


Нет комментариев
Добавить комментарий