За тиждень в Україні ліквідували понад 10 тисяч ФОПів

Картинки по запросу фопЗа останній тиждень кількість приватних підприємців скоротилася на 10,85 тисяч.

Про це повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.


Така тенденція спостерігається з 27 грудня, відколи президент підписав зміни до законодавства щодо роботи ФОП.

"Ще до того, як закон вступив в дію, ми можемо спостерігати масове закриття ФОП. Ми продовжимо слідкувати за ситуацією, остаточну картину можна буде побачити лише через кілька місяців", - розповідає Олексій Іванкін, засновник OpenDataBot.


Як наголошується, айбільша кількість закритих ФОП - в Київській області (1401). Далі йде Харків (1 368) та Дніпропетровськ (980), найменша активність спостерігається в Тернопільській (206) та Волинській (217) областях.


Нагадаємо, 27 грудня президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.


Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності.Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не постійно - так званих "сплячих ФОПів"


Джерело: Економічна правда


Нет комментариев
Добавить комментарий