"Це маленький вклад у те, щоб українці жили в мирі" - ТОП-4 нововведення минулого року

Система електронного декларування доходів

Запрацювала 1 вересня. Запуск системи – був однією із вимог міжнародних партнерів України. Зокрема Європейського союзу.

Протягом 60 днів задекларувати свої доходи в електронному вигляді мали чиновники вищого рівня: президент, нардепи, члени Кабміну, Національного банку, фіскальної служби, прокурори, судді, слідчі. Усього – близько 50 тисяч людей. Результати їх декларування приголомшило українців. Виявилося, що багато чиновників мають вдома мільйони доларів готівки, дорогу нерухомість і чимало коштовностей. Свої статки пояснювали сімейним бізнесом, яким займалися до політичної кар'єри. Або ж ним нині займаються члени їх родин. Зокрема генпрокурор Юрій Луценко заявив, що його сім'я живе за рахунок бізнесу, яким займається старший син Олександр.

Е-декларація мала запуститися ще 15 серпня. Однак її не сертифікував Держспецзв'язок.


Проект "Шлюб за добу"

Найперше послугу запустили у Сіверськодонецьку на Луганщині наприкінці липня. Протягом серпня сервіс почав з'являтися в інших містах країни. Зараз також діє у Києві, Херсоні, Одесі, Львові і Маріуполю.

"Шлюб за добу" – ініціатива Міністерства юстиції. Дозволяє парам протягом 24 годин подати документи на одруження, розписатися і отримати свідоцтво про шлюб. Раніше між подачею заяви і реєстрацією шлюбу мало пройти не менше 30 днів.

"Цей проект – маленький вклад у те, щоб українці жили в мирі. Щоб могли одружуватися, народжувати дітей і робити нашу країну сильнішою", - прокоментував появу послуги міністр юстиції Павло Петренко.

Станом на грудень 2016 року – шлюб за добу уклали 3122 пари. А із цього року Мін'юст планує передати право реєструвати шлюби місцевим органам влади.


Видача свідоцтв про народження у пологових будинках

Ще одна соціальна ініціатива Міністерства юстиції. Про реєстрацію дитини відразу після народження, міністр юстиції Павло Петренко, говорив ще у жовтні позаторік. Системно ця послуга почала діяти минулого року.

"Зараз кожне четверте свідоцтво про народження видається за новим порядком", - сказав Павло Петренко наприкінці року.

Зареєструвати дитину без участі РАГСу можна у 473 пологових будинках України. За рік послугою скористалися близько 86 тис. батьків.


Перехід на пластикові паспорти.

Внутрішні пластикові документи замість теперішніх паспортів-книжечок почали системно видавати з 1 листопада. Нові паспорти дають підліткам, які вперше отримують такі документи. Також замінити паспорт пропонують людям, які змінюють у старих документах фото чи прізвище. Перехід на пластикові паспорти відбувається за бажанням. Старі документи теж продовжують вважатися дійсними.

"Повний перехід українців на внутрішні пластикові паспорти відбудеться за п'ять років. Не змушуватимемо людей міняти документи до певної дати. Досвід європейських країн свідчить, що дехто захоче залишити документи – книжечки. Вони теж будуть дійсними", - заявив Максим Соколюк, голова Державної міграційної служби.

Пластиковий паспорт ззовні схожий на банківську картку. Не має відомостей про сімейний стан. Є фото, податковий номер та електронний підпис. Зараз заміна старого паспорту на новий протягом місяця – вартує 87 грн. Документ буде дійсним протягом 10 років.


Джерело: http://gazeta.ua

Нет комментариев
Добавить комментарий