Водіїв-порушників у Польщі каратимуть суворіше: деталі для українців

Рада Міністрів Польщі прийняла законопроект, відповідно до якого покарання за порушення правил дорожнього руху в Польщі стануть більш суворими. Зокрема, подовжена буде позовна давність покарань за порушення ПДР – з 2 до 3 років.


Проект Міністерства Справедливості передбачає запровадження змін до Карного Кодексу Польщі, а також до деяких інших законів. Як зазначають польські урядовці, нові закони вводять з огляду на збільшення кількості безвідповідальних водіїв на польських дорогах, через яких часто страждають невинні люди, а також знищується дорожня інфраструктура.


Згідно з новим законопроектом, водій, який в нетверезому стані або під впливом наркотичних речовин спричинив ДТП з летальним наслідком або з тяжкими травмами, потрапить до в’язниці на мінімум 2 роки (зараз цей термін становить щонайменше 9 місяців). Покарання не можна відбувати умовно.


Свідома втеча від поліцейського переслідування загрожуватиме правопорушникам позбавленням волі на термін від 3 місяців до 5 років (поки що за таке порушення загрожує штраф або 30 днів арешту). Окрім цього, суд повинен позбавити водія-порушника права водити авто. Водій, який керуватиме автомобілем, не зважаючи на заборону суду,   потрапить до в'язниці на термін від 3 місяців до 5 років. Зараз за це позбавляють волі на термін до 3 років.


Водій, який керує автомобілем, не зважаючи на адміністративне рішення щодо відкликання ліцензії на керування транспортними засобами, отримає судову заборону на водіння. Поки що таке покарання застосовують дуже рідко.

Відповідні зміни, внесені до польського законодавства, стануть чинними через два тижні після публікації в польському урядовому віснику.


Джерело:  vsetutpl.com.

Нет комментариев
Добавить комментарий