Операція «Контроль»: що чекає на порушників від Мін’юсту у 2017 році?

Наразі Мін'юст наділений повноваженням здійснювати моніторинг діяльності реєстраторів у Державному реєстрі прав та шляхом розгляду скарг на дії державних реєстраторів. Мета нововведення - оперативне виявлення порушень та відповідна реакція у межах чинного законодавства.


Алгоритм наступний:

1. Виявлено проведення реєстраційної дії з порушеннями

2. Відповідно порушено права та інтереси фізичної чи юридичної особи

3. Далі Мін'юст застосовує наступні санкції:

· скасування акредитації суб'єкта державної реєстрації;

· сповіщення про порушення правоохоронних органів та передача усіх наявних матеріалів справ;

· тимчасове блокування (від 1 до 6 місяців) доступу реєстратора\нотаріуса до Державного реєстру;

· анулювання доступу реєстратора\нотаріуса до Державного реєстру;

· притягнення до адміністративної відповідальності;

· направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.


Відзначу ще один важливий момент: якщо ж доступ реєстратора, що займався Вашою справою, було тимчаово заблоковано або ж його доступ до реєстру Мін'юст анулював назавжди, Міністерство юстиції передає Вашу справу на розгляд суб'єкту державної реєстрації, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі.


Вищенаведені заходи покликані бути запобіжником незаконних реєстраційних дій та «механічних» помилок. Кожен реєстратор має чітко усвідомлювати, що «помилка» тягне за собою серйозні наслідки як для фізичних, так і для юридичних осіб, тому за кожне свідоме чи несвідоме порушення необхідно нести справедливу відповідальність!


Нагадаємо, що завдяки роботі Антирейдерського закону для тих, хто свідомо вступає у зговір з рейдерами та «перереєстровує» на них майно законних власників, чекає в'язниця терміном до 10 років.


Источник: censor.net.ua

Нет комментариев
Добавить комментарий