НАБУ розслідує діяльність Гонтаревої

Картинки по запросу гонтарева

Національне антикорупційне бюро України почало розслідування діяльність голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої і директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтина Ворушиліна.


Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прокурор Генеральної прокуратури, помічник генпрокурора Владислав Куценко.

«На підставі мого рапорту НАБУ почало розслідування діяльності Гонтаревої і Ворушиліна! Кримінальне провадження зареєстровано в ЕРДР за №52017000000000006 за ч. 3 ст. 365-2 Кримінального кодексу України», ─ написав Куценко.


За його словами, в рапорті було піднято питання про махінації з активами ліквідованих банків на суму близько 315,6 млрд грн і про можливу причетність до таких махінацій голови НБУ і директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Мова йде про штучне заниження вартості активів 68 банків, що ліквідуються, з 415 млрд грн до 99,4 млрд грн з метою продажу таких активів за безцінь підконтрольним суб'єктам, що в свою чергу призводить до плачевних наслідків для економіки і до масових невиплат боргів вкладникам таких банків», ─ уточнив Куценко.


Також він оприлюднив на своїй сторінці лист глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького народному депутату Сергію Соболєву, в якому сказано, що кримінальне провадження відкрито щодо можливих порушень посадовими особами НБУ і ФГВФО при оцінці активів ліквідованих банків.


Джерело: УНИАН

Нет комментариев
Добавить комментарий