Чому українські іммігранти втрачають гроші

Картинки по запросу без грошейТому що часто не знають певних правил, яких завжди потрібно дотримуватись, щоб не залишитись з нічим. 

Втрачати гроші через незнання або неуважність завжди прикро, але якщо ви іммігрант, і ваш бюджет обмежений, то це може стати серйозною проблемою. Іноземцеві важче відстоювати свої права в чужій країні, тому гроші часто втрачаються назавжди, найпоширеніші помилки українських іммігрантів в Італіїї.


Помилка 1. Підписувати договір, не читаючи
На жаль, часто іноземці не читають договори через брак часу, недостатнє знання мови і ще десяток причин. Все ж ви повинні уважно прочитати договір оренди, кредитний договір, договір страхування, а також всі договори на послуги з вартістю вище 500 євро. Решта договорів, наприклад з провайдером або на якісь послуги з не критичною для вас ціною, потрібно хоча б перегляну по пунктах тарифних планів, сум оплати і прихованих платежів.

Помилка 2. Не враховувати додаткові орендні збори 

Крім основної суми оренди, а так само збору за воду і електрику, є, зокрема, збір за опалення, прибирання під'їзду і ліфту та вивезення сміття. Часто предметом спору стає внесений депозит.

Взагалі неякісні агентства нерухомості це одна із проблем Італії: ви можете заплатити велику суму за послуги, проте отримати житло, що не відповідає контракту,  проте оплату вам не повернуть.

Помилка 3. Забувати про права другої сторони договору

Більшість людей не думає про те, що не тільки вони можуть розірвати договір, але його можуть розірвати із ними. Інша сторона договору оренди, наприклад, може вимагати якісь гроші на ремонт або підвищувати вартість оренди щорічно. Банк може змінювати умови обслуговування і вартість послуг.  Особливо важливо пам'ятати, що в більшості випадків друга сторона має право на комісійні при невиконанні вами якихось умов.

Помилка 4. Не розривати договори після завершення його дії

Багато хто вважає, що договір страхування, або договір з оператором мобільного зв'язку буде розірвано без їх участі, якщо вони просто перестануть робити обов'язкові щомісячні внески. Насправді, знову ж потрібно дивитися який був початковий договір і чи передбачено ним автоматичний порядок розірвання або продовження на якийсь термін. 

Помилка 5. Не враховувати додаткові умови акцій

Акції діють не тільки в певні терміни, але мають певні умови,  вказані в описі пропозиції або договорі. Яскравий приклад, це покупка телефону з великою знижкою при підписанні контракту з телефонним оператором по вигідному тарифу. Найчастіше тариф не можна міняти протягом року, інакше накладатиметься великий штраф. Так само акції з обтяженням бувають у страхових компаній, банків та ін.

Помилка 6. Не стежити за термінами дії документів і змінами законів

Для іноземця нема гіршого, як забути про продовження дозволу на проживання, паспорту, чи інших важливих документів. Проблема не завжди вирішується штрафом. На вирішення справи можуть піти гроші, нерви, а в гіршому випадку, вона загрожуватиме втратою роботи та права на проживання в країні.

Помилка 7. Вважати, що низька процентна ставка - найвигідніша

Кредити, особливо іпотека або кредит на машину в Європі дійсно недорогі і можуть становити 3-4% річних. Але це не означає, що її варто брати не маючи чіткої системи фінансування. Крім того, іноземцям за фактом нарахують  вищий відсоток. Варто перевірити інші внески, які можуть бути навмисно завуальовані, наприклад, в договорі завжди є пункт про обов'язкове страхування, яке зазвичай встановлюють по найдорожчих на ринку тарифах.


Джерело: Українська газета

Нет комментариев
Добавить комментарий