Сервісні центри МВС з 1 лютого

Сервісні центри МВС з 1 лютого почнуть видавати довідки про несудимість - LIGA:ZAKONЗ 1 лютого 2017 року вводиться надання фізичним особам довідок про несудимість Департаментом інформаційних технологій та територіальними сервісними центрами МВС.

Йдеться про довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Новим Порядком доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи МВС визначені умови, підстави і процедура надання з інформаційної підсистеми «Оперативно-довідкова картотека» відомостей стосовно осіб, яким повідомлено про підозру в скоєнні кримінального злочину, та осіб, засуджених за скоєння кримінального злочину.

Надання інформації здійснюється на запити держорганів або фізосіб, оформлені з дотриманням вимог законодавства, у письмовій або електронній формі.

Право на запит та отримання відомостей з персонально-довідкового обліку мають:

1) державні органи, що здійснюють правоохоронні функції;
2) суди усіх рівнів;
3) органи державної влади та їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законодавством;
4) фізичні особи.

Фізособа, що досягла 14-річного віку, має право на отримання відповідних відомостей про себе.

Відомості з персонально-довідкового обліку надаються заявнику за запитом у формі довідки.

Запит у письмовій формі подається особисто заявником або його представником до ДІТ або ТСЦ МВС незалежно від реєстрації місця проживання заявника. При поданні запиту заявник особисто подає посадовій особі документ, що посвідчує його особу, та надає його копію.

Запит в електронній формі подається за умови ідентифікації заявника з використанням ЕЦП або іншого альтернативного засобу ідентифікації, через офіційний веб-сайт МВС та офіційні сайти територіальних органів за поданням сервісних послуг МВС.

Електронна довідка завіряється ЕЦП уповноваженої посадової особи ДІТ та надсилається на робоче місце віддаленого доступу, з якого надійшов запит. Там довідка роздруковується і заповнюється серія/номер використаного бланка. Роздрукована довідка підписується заступником керівника ДІТ, керівником ТСЦ МВС, скріплюється печаткою цього органу та видається заявнику.

Надання довідки здійснюється безкоштовно в строк до 30 календарних днів з дня надходження запиту.

Легітимність довідки може бути перевірена через офіційний веб-сайт МВС.

Форма та технічний опис бланка довідки затверджені наказом МВС від 29.11.2016 № 1256.


Джерело: ligazakon.net

Нет комментариев
Добавить комментарий