Цивільно-правовий та трудовий договір: відмінності

При оформленні трудових відносин між роботодавцем та працівником укладають трудовий договір, але зчаста для цього використовують цивільно-правові договори. Та інколи, оформлюючи ці договори, виникає плутанина. Тож, розберімося, які особливості укладення договору ЦПХ та трудового договору, а також розглянемо, в чім відмінність цих договорів.


Укладання цивільно-правових договорів, зокрема договорів про виконання робіт чи надання послуг, регулюється нормами не трудового, а цивільного законодавства.


За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 Цивільного кодексу України).


Трудовий договір — це угода між працівником та організацією, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а роботодавець — виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).


Договір підряду і трудовий договір: принципові відмінності

Цивільно-правовий та трудовий договір: відмінності

Цивільно-правовий та трудовий договір: відмінності

Цивільно-правовий та трудовий договір: відмінності

Цивільно-правовий та трудовий договір: відмінності

Зверніть увагу! Якщо за договором ЦПХ виконує роботу (надає послуги) фізична особа — підприємець (СПД) або особа, яка проводить незалежну професійну діяльність (адвокат, нотаріус та ін.), і така робота (послуги) відповідає виду діяльності підприємця, вказаного в ЄДРПОУ, то єдиний внесок нараховується, але розподіляється тільки на пенсійне страхування та страхування на випадок безробіття. До страхового стажу, зокрема, для оплати тимчасової непрацездатності періоди такої роботи зараховуватимуться лише за умови добровільної сплати страхових внесків (ч. 11 ст. 8 Закону про ЄСВ, п. 4 Пропорцій розподілу ЄСВ). Проте вказані особи в силу обов’язкової сплати ними відповідних внесків мають право на отримання пільг та гарантій, передбачених законодавством про загальнообов’язкове пенсійне страхування та страхування на випадок безробіття. Право на інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування виникає у них лише за умови добровільної участі у системі соціального страхування та сплати ними страхових внесків до відповідних фондів.


Джерело: www.kadrovik01.com.uaВам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Приходьте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий