Бізнес пропонують захистити від безпідставних перевірок

Картинки по запросу бизнес проверкиУ Верховній Раді зареєстровано законопроект №6042 «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (щодо належного захисту законних інтересів суб’єктів господарювання під час державного нагляду). 


Як зауважує автор законопроекту в пояснювальній записці, ситуація, пов’язана з проведенням позапланових заходів нагляду (контролю) у господарській діяльності, останнім часом загострюється. З боку госпсуб’єктів (особливо малого бізнесу) збільшились скарги на безпідставні позапланові перевірки. 


Крім того, Закон №877-V містить прогалини, що надають можливості для зловживань контролерами. Наприклад, відмова надати посвідчення (направлення) на перевірку є підставою для недопуску посадових осіб до перевірки, а в той же час надання посвідчення (направлення), що складене з недоліками, такою підставою не вважається. 


Інші окремі положення Закону також надають посадовим особам контролюючих органів можливості для проведення позапланових заходів нагляду (контролю) без достатніх на те підстав. Такі положення потребують приведення у відповідність до основних засад та принципів господарського законодавства. 


Що пропонується?

Метою законопроекту є встановлення більш чітких правил для проведення позапланових заходів контролю (нагляду) та надання додаткових можливостей госпсуб’єктам у сфері спонукання (зобов’язання) посадових осіб контролюючих органів виконувати обов’язкові вимоги закону. 


Законопроектом, зокрема, пропонується:

1) Встановити, що підстава для проведення позапланового заходу контролю (нагляду) – це положення чинного закону, що надає повноваження для проведення такого заходу.

2) Визначити, що у разі, якщо позаплановий захід потребує погодження відповідного центрального органу виконавчої влади, документ про таке погодження посадові особи контролюючого органу повинні пред’явити одночасно з посвідченням (направленням) на перевірку.

3) Врегулювати, що підставою для недопуску посадових осіб контролюючих органів до позапланових заходів контролю (нагляду) є не лише ненадання відповідних документів, але й якщо один з таких документів – посвідчення (направлення) на перевірку – не має всіх передбачених законом відомостей. 


Джерело: yur-gazeta.com


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Приходьте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий