У Києві представили 5 ІТ-сервісів для подолання корупційних схем чиновників

Картинки по запросу it

П'ять інноваційних антикорупційних ІТ-сервісів представила у четвер, 9 лютого, у Києві команда першого некомерційного інкубатора 1991 Open Data Incubator, що допомагає перетворити тонни відкритих державних даних на реальні стартапи. 


Ініціаторами проекту разом з МФ «Відродження» також стали аудиторська компанія Deloitte та Міністерство інфраструктури.

Як зазначажться, п'ять представлених стартапів показали технології, які мають забезпечити прозорі процеси управління інфраструктурою країни та допомагають налагодити взаємодію між державними органами влади та громадськістю.


  • Проект 7 Red Lines допомагає автоматичному моніторингові транспортування залізницею вантажів та пасажирів, що, зокрема, унеможливлює використання схеми «сірих вагонів».
  • Проект «Єквиток» - це сервіс, який гарантовано забезпечить пасажира квитком на потяг, а за необхідності навіть у кредит. Він спрямований на підвищення якості пасажирських перевезень на залізниці.
  • Проект «Розумна країна» сторює контроль якості обслуговування клієнтів. Пілотну версію продукту вже запустила «Укрпошта», топ-менеджери якої дізнаються про рівень сервісу компанії, у складі якої 11600 відділень, не від персоналу, а від користувачів послугами.
  • Розробники проекту «8 Kolo» вірять, що в недалекій перспективі штучний інтелект виявлятиме корупційні схеми у владі. Наразі це BigData сервіс, який виявляє публічних осіб з ризиками корупційної діяльності, аналізуючи відкриті дані щодо їх доходів та витрат, а також сумнівні схеми прибутків.
  • Web-інструмент Bi Bot на запитання, як держава витрачає гроші в сфері публічних фінансів, пропонує комплексне рішення - від пошуку інформації про фінансово-господарські зв'язки в бюджетній сфері до аналітики та супроводу судових розслідувань.


«Чиновник не є винахідником, не є людиною прогресу. На прохання вирішити проблему він і досі відповідає: «підготуйте лист». А потім, щоб «дати йому хід», вимагає хабар. Ми не можемо вічно бігати за корупціонерами і викривати схеми. Базова річ - усунути причини корупції. І такі ІТ-сервіси - це готові рішення, як подолати корупційні схеми», - заявив під час презентації міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Менеджер програмної ініціативи «Демократична практика» МФ «Відродження» Лілія Баран зазначила, що фонд готовий підтримати перспективні ІТ-сервіси не лише на стадії розробки пілотних версій, а й у їх подальшій реалізації.


Джерело: МФ «Відродження»Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий