ЄСПЛ ВСТАНОВИВ ПОРУШЕННЯ ПРАВ У СПРАВІ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО У ВІДСТАВЦІ

Європейський суд з прав людини встановив порушення частини 1 статті 6 Європейської конвенції з прав людини (право на справедливий суд) у справі «Гаврилов проти України» і постановив виплатити позивачу 1500 євро нематеріальної шкоди.


Суть справи:


ЄСПЛ встановив порушення прав у справі українського військового у відставці Відставний військовий Володимир Гаврилов подав позов до Сімферопольського гарнізонного військового суду проти місцевого військкомату щодо перерахунку його пенсії. Це позов у травні 2005 року суд відхилив. Рішення суду залишив у силі 11 серпня 2005 року Військовий апеляційний суд.

30 серпня 2005 Гаврилов звернувся з апеляцією до Вищого адміністративного суду України. 17 жовтня 2005 року суд призначив Гаврилову термін до 1 листопада 2005 року для виправлення процедурних недоліків його апеляції. Гаврилов представив відкореговану скаргу, яка водночас була датована 30 серпня 2005 роком. Суд зареєстрував її 27 жовтня 2005 року.


Проте, Вищий адміністративний суд відмовився розглядати скаргу, постановивши, що Гаврилов не зміг вчасно внести поправки до апеляції і що апеляція була подана після визначеного терміну для подання апеляції. Суд при цьому зазначив, що Гаврилов не подав заявку на продовження терміну.


У скарзі до ЄСПЛ Гаврилов, посилаючись на пункт 1 статті 6 Конвенції, заявив, що був безпідставно позбавлений доступу до Вищого адміністративного суду України. Він стверджував, що суд відмовився розглядати його скаргу на тій підставі, що він її не подав вчасно – хоча суд уже надав йому додатковий час, і він належним чином подав виправлену скаргу до призначеного судом терміну.


ЄСПЛ задовольнив скаргу українця і призначив йому 1500 євро сатисфакції на покриття нематеріальних збитків.

Нет комментариев
Добавить комментарий