ВЧЕНІ СТВОРИЛИ «КОМП’ЮТЕРНОГО СУДДЮ», ЯКИЙ ПЕРЕДБАЧАЄ РІШЕННЯ ЄСПЛ З ТОЧНІСТЮ ДО 79%

Вчені створили «комп’ютерного суддю», який передбачає рішення ЄСПЛ з точністю до 79% Вчені з Університетського коледжу Лондона і Університету Шеффілда створили «комп’ютерного суддю», який передбачає рішення Європейського суду з прав людини з точністю до 79%. 


Розроблений алгоритм бере до уваги не лише законні докази, але й моральну сторону. «Комп’ютерний суддя» аналізує текст справи, використовуючи «алгоритм машинного навчання».


Науковці не розглядають винахід як заміну суддів чи адвокатів, але вважають його корисним для швидкого виявлення закономірностей у прийнятті рішень суддями. «Це може бути цінним інструментом для визначення справ, у яких є порушення Європейської конвенції про права людини», – зазначено у повідомленні.

Для розробки алгоритму, команда дозволила «комп’ютерному судді» просканувати опубліковані рішення з 584 справ щодо катувань, приниження гідності та справедливих суддів: «електронний суддя» встановив вердикти з 79% точності.


Зазначимо, вчені встановили, що рішення Європейського суду з прав людини часто базуються на моральних аспектах, а не правових аргументах.


Джерело: telegraph.co.uk

Нет комментариев
Добавить комментарий