У РАДІ ПРОПОНУЮТЬ ВИЗНАЧИТИ ПІДСТАВИ ДЛЯ НЕЗАПЛАНОВАНОЇ ПЕРЕВІРКИ РОБОТОДАВЦІВ

У Раді пропонують визначити підстави для незапланованої перевірки роботодавцівУ Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 6087, яким пропонується визначити, на яких підставах до роботодавця можуть незаплановано прийти перевіряючі.


Проектом пропонується визначити, що підставами для здійснення позапланових перевірок  юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, є:


1) подання юридичною особою чи фізичною особою - підприємцем, які використовують найману працю, письмової заяви до відповідного органу контролю про здійснення перевірки за її бажанням;


2) обґрунтоване письмове звернення фізичної особи про скоєне щодо неї порушення законодавства про працю юридичною особою або фізичною особою – підприємцем  з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Перевірка у такому разі здійснюється   виключно   за   погодженням відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;


3)   за рішенням суду;


4) перевірка стану виконання юридичною особою або фізичною особою – підприємцем припису про усунення порушень законодавства про працю, виданого у випадках, передбачених цим Кодексом, за результатами попередньої перевірки;


5) інші підстави для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю), передбачені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».


Строк такої перевірки не повинен перевищувати 10 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - не більше двох робочих  днів. При цьому продовження строку перевірки не допускатиметься.


Також роботодавець отримає законне право не допускати посадовців Держпраці до перевірки у разі непред'явлення направлення на перевірку та за деякими підставами узгодження на її проведення, а також якщо у перевіряючих відсутні службові посвідчення.  Також посадові особи юридичної особи, фізична особа – підприємець або її уповноважений представник зможуть використовувати технічні засоби аудіо-, відео-, фотозапису для фіксації обставин, які є законними підставами недопущення посадових осіб органів контролю до перевірки, щоб на випадок суду мати докази.


Джерело: ukrainepravo.com


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий