На які посади в Польщі зараз потрібні працівники з України

У зв'язку з постійною нестачею робітників на ринку праці в Польщі, 39% фірм планує прийняти на роботу кандидатів з України. Все частіше наші співвітчизники займають в Польщі посади, що вимагають кваліфікації. Про це свідчать результати дослідження "Барометр Ринку Праці VII", яке проводили в Польщі наприкінці січня 2017 року на замовлення кадрового агентства Work Service.

Попри те, що в 2016 році до Польщі приїхало понад 1,3 млн мігрантів, 33% польських фірм мають проблеми із пошуком працівників. Вже 4 з 10 підприємств в Польщі готові прийняти на вакантні посади робітників з України, йдеться у звіті, опублікованому кадровим агентством Work Service.


З результатів дослідження виникає те, що українців найчастіше потребують великі підприємства, на яких працює понад 250 осіб. Такі підприємства проводять масові набори персоналу. У цій групі чи не кожна друга фірма (49,1%) планує прийняти на посаду нижчої ланки працівників з інших країн, зокрема і з України. Явний кадровий недобір спостерігають також у виробничій галузі, де близько 56% роботодавців хоче найняти на роботу іноземця.

Щодо роботодавців зі сфери торгівлі та надання послуг, то 38,9% і 33,8% відповідно розглядають можливість рекрутингу працівників з України.

На думку керівника кадрового агентства Work Service Мачєя Вітуцького, це вперше в Польщі після змін на вільному ринку так гостро відчувають нестачу персоналу. За його словами, вже сьогодні можна виокремити цілі сектори економіки, де підприємства мали б чималі труднощі з виконанням роботи без залучення працівників з-за кордону. Як свідчать актуальні дослідження, аж 39% польських фірм планує прийняти на роботу українців, оскільки самих поляків на вітчизняному ринку не вистачає.


Більше того, робітники з України стали потрібні в Польщі не лише на посадах, пов'язаних з фізичною працею, але й на таких, де потрібна певна кваліфікація. Так, близько 28% оголошень про пошук іноземних працівників пов'язані із вакантними місцями на посади середньої ланки.


Разом з тим, що в сусідній країні зростає потреба у кваліфікованих працівниках, у 2016 році кількість осіб, які втратили роботу в Польщі внаслідок групових звільнень, збільшилась аж на 50%. Така статистика здається ще більш парадоксальною в умовах постійного розвитку економіки, адже в Польщі підвищили як мінімальну, так і середню зарплати.

Також нагадаємо, що невдовзі на польських роботодавців очікують серйозні і ретельні перевірки, анонсовані Державною Інспекцією Праці Польщі. 


Джерело: vsetutpl


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий