Тотальна криза робочих рук: польський ринок праці потребує українців

У зв’язку з відсутністю кандидатів на внутрішньому ринку праці, вже зараз 39% польських роботодавці планують працевлаштувати українців. Більше того, останнім часом, за словами експертів, простежується тенденція все частішого працевлаштування іноземців зі сходу на посади, котрі потребують освіти та певних навичок, йдеться в останньому опитуванні  “Барометру ринку праці VII”.


У доповіді наголошують, що незважаючи на приплив іноземців на польський ринок праці (у 2016 році, зокрема, їх було понад 1,3 млн. осіб), 33% підприємств країни відчуває брак кадрів і має потреби із пошуком працівників. 4 фірми із 10-ти заповнювати порожні вакансії планують за рахунок українців.


Дослідження показують, що робітників з України потребують і великі підприємства, де працевлаштовано більше 250 осіб. У такому випадку майже кожна друга фірма (49,1%) має намір працевлаштувати іноземця.


Про тотальну кризу робочих рук кажуть керівники фірм у секторі роздрібної торгівлі та послуг. Так, 38,9% та 33,8% відповідно вирішують проблему браку кадрів за рахунок українських заробітчан, йдеться у повідомленні. За словами директора фірми Work Service Мацея Вітуцького, вперше з часів існування вільного ринку у Польщі, країна так сильно відчуває брак кадрів.

«Вже зараз ми можемо вказати на практично усі сфери економіки, де малі підприємства чи великі корпорації відчувають дефіцит якісних кадрів та робочих рук, а відтак – потребу у працевлаштуванні іноземців. Вже зараз це декларує 39% підприємств, які будуть працевлаштовувати українців, тому що на внутрішньому ринку праці їх потреби не задовольняються», – сказав він.


Більше того, за словами Вітуцького, в останні місяці спостерігається тенденція працевлашування іноземців на посади, які потребують спеціальної освіти, досвіду та навичок. «На працівників середньої ланки – ми не говоримо про важку фізичну роботу – є попит у 28% польських фірмах», – підсумував він.


Джерело: Наш вибірВам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий