Податківці не мають права перевіряти правильність нарахування зарплат

Що стосується аналізу чинної нормативної бази, податківці у листі від  14.02.2017 р. №2932/6/99-99-13-02-03-15 не навели

нічого нового.


Вони зазначили два аргументи:

1) повноваження органів ДФС затверджені п. 19-1.1 ПКУ. За ним податкові органи здійснюють, зокрема, контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів, установлених ПКУ, а також надають індивідуальні податкові консультації згідно з нормами ПКУ. Зауважимо, що функції ДПІ на сьогодні визначені окремою ст. 19-3 ПКУ, і серед них проведення податкових перевірок немає;

2) повноваження Мінсоцполітики зазначені у п. 1 Положення № 423. Саме Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері праці та соціальної політики, трудових відносин, соціального захисту. Зауважимо, що Держпраці, згідно з п. 1 Положення№96, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується КМУ через Міністра соціальної політики. 

На підставі цього податківці у коментованому листі зробили логічний висновок: "питання трудових відносин не належить до компетенції ДФС, а знаходиться у правовому полі Міністерства соціальної політики". А перед цим у листі зазначається кілька абзаців про те, що таке зарплата, мінімальна заробітна плата, та що саме вона є державною соціальною гарантією. Контроль за виконанням яких, безперечно, належить до функцій Мінсоцполітики (які вона через Держпраці і реалізує).  

 

З цього висновку, на наш погляд, випливає, що ДФС не наділена повноваженнями проводити перевірки щодо трудових відносин, а отже не має права перевіряти нарахування зарплати не нижче мінімальної. 

 

І це новина, адже нещодавно податківці висловлювали протилежну думку. У своєму попередньому роз’ясненні вони доводили, що мають право перевіряти роботодавців в т.ч. з питань нарахування зарплати. Щоправда, це був не лист ДФС України.


Джерело: dtkt.ua


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий