В Україні накладено перші штрафи в розмірі 320 тис. грн

Тільки нещодавно Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомляв, що на сьогодні не накладено жодного штрафу 320 тисяч гривень. Крім того, Держпраці було направлено відповідне доручення щодо застосування приписів замість штрафних санкцій у разі виявлення порушень та про необхідність інформаційної і роз’яснювальної роботи з роботодавцями. 

А тим часом... Держпраці в Київській та Івано-Франківській області наклали перші штрафи у розмірі 320 тис. грн за перешкоджання перевірці.


2 лютого Держпраці у Київській області  розповіла, що за зверненням громадянина була здійснена перевірка Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний інститут глибинної психології» щодо допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) та не виплати заробітної плати адміністрацією ПВНЗ «Міжнародний інститут глибинної психології».


При ознайомленні з направленням на проведення позапланової перевірки представником вищого навчального закладу у наданні документів для перевірки щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю було відмовлено, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 259 КЗпП.


На засідання комісії по застосуванню штрафних санкцій в присутності представника даного вищого навчального закладу було накладено штрафну санкцію на ПВНЗ «Міжнародний інститут глибинної психології» передбаченою абз. 7 частини 2 статті 265 КЗпП – недопущення до проведення перевірки з питань з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) у розмірі 100 мінімальних заробітних плат – 320 000 грн.


Згодом Держпраці у Івано-Франківській області також повідомила, що інспекторами області була проведена планова перевірка одного із підприємств щодо дотримання норм законодавства з питань охорони праці та трудового законодавства. Встановлено, що в порушення вимог статті 24 КЗпП трудові відносини з усіма працівниками не були належним чином оформлені: на вимогу інспекторів не надано для перевірки відповідних договорів чи наказів керівника.

Згідно з наданою ДФС інформацією у 2016 році в товаристві працювало 37 осіб за цивільно-правовими договорами та 16 осіб − за трудовими договорами.


Інспекторами було складено акт про перешкоджання контролюючому органу у проведенні перевірки.

Відповідно до ст. 265 КЗпП  за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин юридичні особи несуть відповідальність у вигляді штрафу у стократному розмірі мінімальної заробітної плати – 320 тисяч гривень. Також складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 188-6 КУпАП.


Джерело: dtkt.ua


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий