Робота в Італії: що потрібно знати українським заробітчанам

За статистикою, в Італії живуть 5 млн. іммігрантів. Країна завжди приваблювала іноземців своєю мальовничою природою, унікальними традиціями і культурою. Але більшість приїжджих, звичайно ж, шукає роботу, а точніше - заробіток.

Проте тут кожен емігрант стикається з проблемою: хоч у Італії рівень безробіття невеликий, але на кожну вакансію завжди є кілька претендентів.


У ваших резюме роботодавців здебільшого приваблює:

-  наявність дозволу на проживання і роботу;
- знання мов: оскільки емігранти найчастіше знаходять першу роботу у сфері туризму, громадського харчування чи догляду за дітьми та людьми похилого віку. Для працевлаштування в Італії потрібно володіти мовою хоча б на середньому рівні;
-  ініціативність і мотивація: ці якості емігранти найчастіше повинні проявляти, коли їм пропонують попрацювати з випробувальним терміном. Від таких пропозицій краще не відмовлятися, адже період проби дасть можливість отримати необхідні знання і проявити себе з кращого боку.


То що ж потрібно зробити, щоб знайти роботу в Італії?


1. Підготуватися заздалегідь

Поки ви ще перебуваєте на батьківщині, почніть активно готуватися: обговоріть можливості перезду із друзями та знайомими, які вже мають цей досвід. Сформуйте список сайтів з оголошеннями про роботу, підпишіться на тематичні розсилки. і, передусім, - вчіть італійську мову.


2. Бути готовим до нестандартного графіку

Часто у Італії пропонується нестандартний для України графік роботи. Зокрема, домашні працівники живуть в одному домі із роботодавцями, та мають вихідний день лише у неділю та в четвер у другій половині дня.

Якщо ви не готові проводити на робочому місці весь день, то виходом може стати підробіток: наприклад, вранці відпрацьовуєте зміну в ресторані, а після неї забираєте підшефних дітей зі школи.


3. Підійти до пошуку роботи відповідально

Розмістити своє резюме на профільних сайтах і чекати шквалу пропозицій - не варто. Шукати роботу необхідно планомірно:

-повідомити про пошук роботи якнайбільшу кількість друзів та знайомих, що уже живуть в Італії;
- щодня моніторити сайти з оголошеннями;
- робити в день десять дзвінків і розсилати резюме на п'ятнадцять адрес;
- ходити на два-три співбесіди в тиждень;
- щодня розносити своє роздруковане резюме по всіх навколишніх закладах, де можуть бути вакансії (можна і два рази кудись зайти, адже в перший ваш візит ви могли не застати керівника, а поговорили з менеджером, який не зацікавлений в тому, щоб створювати для себе конкуренцію).


4. «Підстелити соломки»

Мається на увазі завчасне рішення інших глобальних проблем: завчасно знайти житло. Не зайвим буде відразу купити безлімітну сім-картку та мати із собою гроші на "чорний день".


Джерело: GAZETA UKRAINSKAВам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий