Україна стає привабливою для німецьких інвесторів

До України повертаються інвестори. Принаймні, за даними Німецько-української промислово-торговельної палати, німецький бізнес починає знову цікавитись українським ринком.


У Німецько-українській промислово-торговельній палаті констатують, що у інвесторів з Німеччини відновлюється інтерес до України. Голова правління палати Александер Маркус каже, що протягом останніх місяців суттєво збільшилась кількість запитів до палати від тих інвесторів, які орієнтовані на галузі легкої і харчової промисловості та сільського господарства.


Маркус повідомив, що минулого року експорт з Німеччини до України лише за 9 місяців мав приріст 17%, а імпорт з України до Німеччини - 5,5%. Це при тому, що ще в 2014 році приблизно третина експорту з Німеччини до України була втрачена.

"Зараз все відновлюється, бізнес не хоче втрачати можливості, бо в 2017 ми прогнозуємо все-таки зростання української економіки", - пояснює Маркус.


Найбільший приріст серед експортованих 2016 року товарів показало машинобудування - 63%. Позитивні показники мала і хімічна промисловість - 27%. Натомість на ринку імпорту тенденції почали змінюватися, бізнес переорієнтовується. Якщо 2012 року на першому місці  була металургія, то тепер - це імпорт автозапчастин. Якщо тоді імпорт, наприклад, сталі складав 29%, то нині її імпортують тільки на рівні 8,5%.


Александер Маркус пояснює це тим, що енергоносії  дорожчають, а в Україні виробники важкої металургії не поспішають переобладнувати своє виробництво на енергоефективне. Саме через це іноземні  інвестори переорієнтовують свій інтерес на легку промисловість, харчову та сільське господарство - тобто у ті галузі, де не потрібні великі енергетичні витрати.

В Україні дешевше, ніж в Китаї

Україна європейському бізнесу цікава, перш за все, дешевою робочою силою та близькістю до західноєвропейського споживача.


"У ЄС немає місця, де можна так дешево виробляти продукцію, як в Україні. У Польщі, Чехії - дорого: там постійно зростають витрати на виробництво. В Україні, до речі, нині навіть дешевше виробляти, ніж у Китаї - на 40%", - наголошує Маркус.

За його словами, спрацьовує також важливий пункт для логістики - швидкість. "Якщо ми працюємо, наприклад, з меблевою фурнітурою, то мода у цьому сегменті швидко змінюється, особливо під впливом конкуренції. Тому, щоб щось змінити, коли виробник в Індонезії, потрібно щонаймеше чотири місяці: завезти туди креслення, виготовити продукцію, доставити до Європи. А з Україною на це піде місяць-півтора", - каже німецький експерт.


Особливий інтерес, наголошує Маркус, інвестори мають до Західної України. Він наголошує, що її території упритул наближені до території ЄС, а робоча сила є не тільки дешевою, але й має західноєвропейський менталітет. Тому, за словами Маркуса, за останні кілька років німецькі підприємства уже створили тут приблизно 25000 робочих місць.

Однак попри добрі перспективи, для бізнесу в Україні все ж залишаються проблеми. І найголовніша з них - корупція. Доводити свою правоту підприємцям нерідко доводиться у судах. І Александер Маркус каже, що конфлікти вирішувати не завжди легко.


"До нас звертаються підприємці, які скаржаться на судову сферу. Коли є якісь спори, довести свою правоту у суді інколи просто неможливо. Навіть, якщо це очевидні речі. Корупція тут ще сильна", - каже він.


Джерело: Deutche Welle


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий