Мін’юст відкриває для правників 5 міжрегіональних комунікаційних платформ

Мін’юст відкриває для правників 5 міжрегіональних комунікаційних платформ

Міністерство юстиції анонсувало відкриття п’яти міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ, які мають запрацювати у липні. Про це розповіла начальник управління «Львівська міжрегіональна ресурсно- комунікаційна платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги Барбара Калюжна.


Такі платформи відкриють у Львові, Одесі, Харкові, Києві, Дніпрі. Довкола львівської платформи зосереджено 7 західних регіонів країни.


Платформа стане своєрідним хабом, клубом, тобто місцем надання допомоги для правових спільнот, які на її базі можуть проводити тренінги, зібрання, навчання.


«Усе це відбувається насамперед для правопросвітництва, підвищення правових спроможностей територіальних громад, збирання найкращих юридичних практик та, в підсумку, видання продукту у сфері права: методичні рекомендації, збірки найкращих практик, регенерування правових ідей та зібрання ініціатив для поширення правових практик», – сказала Калюжна.


За її словами, до платформи зможуть звертатися всі структури, які працюють у сфері права або дотичні до нього: суди, прокуратура, Національна поліція, громадські організації. Загалом це підтримка всіх тих, хто працює у сфері правосуддя.


«Наприклад, збираються на базі платформи адвокати, які розказують про свої успішні практики чи напрацювання. Це – накопичення цих практик і видання продукту: методичні рекомендації, публікація в мережі, щоб кожна людина змогла для себе знайти відповіді на ті юридичні питання, які її цікавлять. Також це професійна комунікація, зібрання найкращих розумів у сфері права. Як я вже згадувала, наша найбільша мета – це правопросвітництво, щоб збільшувати обізнаність наших громадян у сфері права. Крім того, все сприяє поліпшенню надання правової допомоги», – пояснила вона.


«Є ідея в громадської організації, яка працює у сфері надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам або бійцям АТО. В них є якісь проблемні питання, вони нам телефонують, а ми організовуємо зустріч цієї ГО з іншими організаціями, які дотичні до цієї сфери. Збиратимуться органи місцевого самоврядування, адвокати-практики та інші й обговорюватимуть шляхи розв’язання цих проблем, напрацьовуватимуть ініціативи, які допоможуть у вирішенні. Саме комунікація між різними сферами – одна з основних ролей нашої платформи», – додала Калюжна.


Окрім того, платформа працюватиме над підвищенням кваліфікації адвокатів. «Це не буде обов’язкове проходження курсів підвищення кваліфікації, як у вчителів. Вони можуть самостійно звертатися до нас. Наприклад, в адвокатів виникли питання юридичної сфери, на які вони хочуть почути відповіді від суддів-практиків. Останні проводять для них тренінги, семінари. В нас діятиме розгалужена система сертифікованих тренерів, які можуть провести навчання для тих самих адвокатів чи навіть для громадян, які створюють ОСББ»,.– сказала юрист.


Платформа відрізняється від Центрів безоплатної правової допомоги тим, що її основна мета – інформування та комунікація, тоді як центри надають практичну правову допомогу.


Офіційний запуск роботи платформи відбудеться не раніше, як на початку липня.


Джерело: ukrainepravo.com


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий