Свобода та недоторканність: юридичні нюанси

Картинки по запросу Свобода та недоторканність

Наразі у вітчизняному правовому полі існує низка законодавчих прогалин, які не можливо подолати лише шляхом формування судової практики, оскільки тут вона буде не стабільною. Особливо це стосується врегулювання певних питань, які обмежують права і свободи громадянина на законних підставах. Про це заявила заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська під час міжнародної конференції «Право на свободу та особисту недоторканність в Україні: перехід до верховенства права.


Крізь призму цих прогалин пані Стрижевська виділяє занадто вузький перелік підстав щодо затримання особи без судової ухвали. «Ми знаємо, що затримання зразу після вчинення злочину, або діяння, яке містить ознаку злочину врегульоване законодавством. Якщо ми говоримо про особу, яка вчинила тяжкий, або особливо тяжкий злочин, то перелік підстав для затримання і доставки такої особи до суду є занадто обмежений й існують певні процедури», - зауважує чиновниця.


Також було розглянуто питання щодо позбавлення волі через обрання запобіжних заходів щодо корупційних зловживань. «В першу чергу це економічні заходи, тому лише цими заходами ми не подолаємо корупцію. Тому, коли звертаються до суду із клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, як альтернатива застосовується відповідна застава. Ми можемо багато сперечатися на тему, наскільки ефективною та виправданою є застава. Такі суперечки і спори виникають постійно. Я думаю, що в цьому випадку ми певним чином ототожнюємо заставу з покаранням. А це різні поняття.


Якщо ми говоримо про заходи забезпечення кримінального провадження, куди відносяться запобіжні заходи, вони вживаються лише з метою виконання особою своїх процесуальних обов’язків. Насправді дуже великі суми застав, які визначаються й подаються як шкода (яку ще, до речі, треба встановити й дати їй оцінку в судовому рішенні) ніяк не може слугувати якимсь показником ефективного… заходів забезпечення ..кримінального провадження. Тому з’ясовувати підставність обрання того чи іншого запобіжного заходу необхідно відповідно до тяжкості вчиненого злочину, а також з урахуванням інших обставин», резюмує чиновниця.


Джерело: yur-gazeta.com


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 5

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий