Прийняття на роботу іноземців: опановуємо нові правила

Картинки по запросу работа принятиеДля того щоб прийняти на роботу іноземця, необхідно отримати дозвіл служби зайнятості. Це може зробити помічник керівника на підставі довіреності. Правила видачі дозволу зазнали змін. Дізнайтеся, що врахувати, щоб заяву не відхилили. Постановою КМУ від 18.01.2017 № 28, що набула чинності 03.02.2017, унесено зміни до Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою КМУ від 27.05.2013 № 437 (далі — Порядок № 437). Істотних змін Порядок № 437 не зазнав. Ідеться радше про уточнення, проте й вони потребують вивчення.


Дозвіл для застосування праці іноземця за сумісництвом Попередні редакції Порядку № 437 оминали запитання: «Чи можна отримати дозвіл на застосування праці іноземця на умовах сумісництва?». У новій редакції Порядку № 437 про це мовиться вже в першому пункті: Порядок визначає процедуру видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, зокрема на умовах сумісництва.


Довіреність — новий документ для отримання дозволу, якщо документи подає не директор Щоб отримати дозвіл, роботодавець має підготувати документи за переліком, наведеним у пунктах 6, 7 Порядку № 437 (відповідно до визначеної у Заяві категорії іноземця). Зазвичай документи збирає та подає посадова особа підприємства, установи, організації (далі — підприємство). Перший керівник рідко опікується цим особисто. Раніше працівник, уповноважений отримувати дозвіл, пред’являв службі зайнятості підтверджувальний документ — доручення представляти інтереси роботодавця. Зміни до Порядку № 437 регламентували це питання. Якщо документи подає не керівник підприємства, до заяви про видачу дозволу долучають довіреність (оригінал). Саме вона посвідчуватиме право особи представляти інтереси роботодавця і вчиняти дії, необхідні для отримання дозволу.


Заяву про видачу дозволу не розглядатимуть, якщо...

Як і раніше, територіальний орган служби зайнятості реєструє заяву про надання дозволу в день її отримання. Документи, потрібні для дозволу, є додатками до заяви. Копію опису прийнятих документів з відміткою про дату та номер реєстрації видають роботодавцю того ж дня. Але положення про те, що служба зайнятості перевіряє протягом одного робочого дня, чи відповідають документи вимогам Порядку № 437, нормативний акт більше не містить. Натомість, якщо документи подано не в повному обсязі або вони не відповідають вимогам Порядку № 437, служба зайнятості залишить заяву без розгляду і в триденний строк повідомить про це роботодавця, повернувши документи.Інформацію про те, що заяву не розглядали, також розмістять на сайті територіального органу. Якщо проблем із документами немає, служба зайнятості ухвалює рішення видати дозвіл. На це їй відведено 7 робочих днів від дати реєстрації документів (п. 13 Порядку № 437). Рішення оформляють наказом територіального органу. Відтак протягом 2-х робочих днів із дати ухвалення надсилають роботодавцю поштою з повідомленням про вручення. Аналогічне повідомлення роботодавець отримає й електронною поштою — із платіжними реквізитами для сплати коштів за видачу дозволу. Перерахувати кошти роботодавець має протягом 10-ти робочих днів від дня отримання поштового повідомлення про видачу дозволу. Термін відраховують від дати, вказаної в повідомленні про вручення. Якщо плату не буде внесено, рішення про видачу дозволу скасують (п. 15 Порядку № 437). Документом, що підтверджує перерахування коштів, є квитанція про внесення плати. Звернутися за дозволом потрібно вчасно — не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати зарахування коштів на рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (п. 16 Порядку № 437). Рекомендований зразок звернення за дозволом (скачати) розміщено на сайті Київського міського центру зайнятості.


90 днів — як граничний строк для укладання трудового договору з іноземцем Щоб укласти трудовий договір (контракт) з іноземцем, роботодавець має 90 календарних днів від дати дії дозволу. Це — нова норма Порядку № 437. Засвідчену копію трудового договору роботодавець має надати до територіального органу, що видав дозвіл. Строк — 10 календарних днів з дати укладення трудового договору (раніше — 7 днів). Наслідок неподання копії договору або порушення строку — анулювання дозволу (п. 25 Порядку № 437). Рішення про анулювання дозволу надішлють роботодавцю протягом 3-х робочих днів після його ухвалення та опублікують на офіційному сайті територіального органу. Роботодавець може оскаржити рішення про відмову у видачі (продовженні дії) дозволу або про його анулювання в Державній службі зайнятості (не пізніше ніж через 10 календарних днів з дати його отримання) або в суді (п. 26 Порядку № 437).


Зміни щодо продовження дозволу За загальним правилом, дозвіл видають на строк до одного року. Наразі уточнено, що дія дозволу може продовжуватися необмежену кількість разів на такий самий строк (п. 18 Порядку № 437). Дозвіл на застосування праці іноземців, які належать до категорії «внутрішньокорпоративні цесіонарії», видають щонайбільше на три роки. Дію дозволу для цієї категорії теж можна продовжувати необмежену кількість разів, але наступний дозвіл видадуть вже на менший термін — два роки (п. 19 Порядку № 437). Уточнено й граничні строки подання документів для продовження дії дозволу — не раніше ніж за 40 і не пізніше ніж за 20 календарних днів до закінчення дії дозволу (п. 9 Порядку № 437).Джерело: kadrovik01.com.ua


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1

Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий