Апостилювання: коротко про головне

Апостилювання: коротко про головне

Апостиль, що це таке?

Апостилювання - це стандартизований сертифікат або штамп. Така собі альтернатива консульської легалізації та універсальна процедура підтвердження сили іноземних документів. На відміну від консульської легалізації на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися в усіх країнах, що є учасницями Гаазької конвенції. На сьогодні - це понад 100 держав, серед яких США, всі країни ЄС, а також Японія, Австралія. Україна приєдналася до Гаазької конвенції у грудні 2003 року.

З метою спрощення процедури оформлення та легалізації документів для закордону у 2015 році Міністерство юстиції України децентралізувало цю послугу та ввело нову форму апостилювання - електронний апостиль. Це безсумнівно стало величезним кроком на шляху до спрощення процедури апостилювання документів і мінімізації бюрократичних моментів.

Усі, хто стикався з необхідністю апостилювання до 2015 року, розуміють наскільки складною та банально незручною була така процедура. Кілька тижнів змарнованого часу, нервів та грошей. Сьогодні ж - це зручний сервіс європейського рівня. Звертаєтеся до РАЦСу і отримуєте необхідний штамп. Без поїздок до Києва, черг та хабарів.

Кому потрібен апостиль?

Якщо ви вирушаєте в іншу країну на навчання, роботу або на постійне місце проживання, вам можуть знадобитися документи, отримані в Україні. Для того, аби за кордоном ваші документи були дійсними, вони повинні пройти консульську легалізацію або процедуру проставлення апостиля.

На вимогу Гаазької конвенції кожна договірна держава призначає органи, яким надаються повноваження на проставлення апостиля.

На яких документах проставляється апостиль?

Зокрема у межах відповідальності Мін'юсту документи, які видаються органами юстиції, судами, а також документи, що оформлюються нотаріусами України.

А саме:

· Документи з РАЦСів: свідоцтва, витяги.

· Нотаріальні документи: заяви, згода на виїзд, довіреність.

· Вироки суду.

· Переклади документів, які вимагають нотаріального посвідчення.

Покрокова процедура отримання апостиля у Міністерстві юстиції:

Проставлення апостиля здійснюється за заявою особи, яка особисто подає відповідний документ. Для цього необхідно звернутися до відділів ДРАЦС. Потрібно пред'явити документ, що посвідчує його особу, та подати наступний перелік документів:

· оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію (засвідчену в установленому порядку);

· документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Далі посадова особа ДРАЦСу за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів формує заяву, виготовляє електронні копії документів та розміщує їх у Реєстрі. Подані документи розглядаються Міністерством юстиції.

Виняток - проставлення апостиля на виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Алгоритм наступний: виписка з реєстру для апостилювання передається реєстратором юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань до ДРАЦСу для проставлення на такій виписці апостиля та надання її заявникові. При поданні запиту на отримання виписки з Єдиного державного реєстру заявник одночасно подає документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Варто зауважити, що поштовим зв'язком може бути надіслана заява про проставлення апостиля виключно з-за кордону та для проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Наскільки швидко відбувається процедура?

Якщо немає необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснити перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, то протягом 2 робочих днів заявник може отримати усі необхідні документи. Якщо ж відомості у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян відсутні або виникають сумніви щодо їх достовірності, строк розгляду документів на проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів.

Дорого?

Для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства сума становить 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (на сьогодні це 51 гривня). Для юридичних осіб - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 85 гривень.

Окрім Міністерства юстиції, апостиль в Україні проставляє Міністерство освіти і науки (на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, організаціями, що стосуються сфери освіти і науки) та Міністерство закордонних справ України (на всіх інших видах документів).


Источник: censor.net.ua


Вам необходима наша помощь?
1. Позвоните нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишите нам:
shashlykov@legal.co.ua
globus.nikopol@gmail.com
3. Приходите:
м. Никополь, ул.Первомайская, 1

Мы готовы решить Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий