Хто має відповідати за якість доріг та куди скаржитись на ями та вибоїни

Хто має відповідати за якість доріг та куди скаржитись на ями та вибоїни

Проблема розбитих та неякісно відремонтованих доріг все частіше хвилює українців. Підтримка якості стану доріг в населеному пункті, відповідно до Закону України "Про дорожній рух" повністю лежить на органах місцевого самоврядування.


Згідно зі статтею 19 цього закону, місцеві органи управління (міські, сільські та селищні ради) мають забезпечувати зручні, безпечні, економічні та безперервні умови для руху транспорту і пішоходів по вулицях і дорогах населеного пункту.

Тобто, підтримка якості дорогі, їх ремонт та відповідність будівельним нормам чинного законодавства має забезпечуватися місцевою владою.

Норми якості доріг регулюються згідно з ДСТУ 3587-97 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану".


Так, відповідно до вимог, покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, що утруднюють рух транспорту.

Для деформацій асфальту на дорогах, вибоїн, осідань чи напливів гранично допустимий рівень встановлено не більш як 4 сантиметри.

При тому термін ліквідації пошкоджень не має перевищувати 10 діб.


Відповідно до чинного законодавства, за всі збитки, завдані власникам транспорту від неналежного стану доріг, несе відповідальність місцева влада. Тобто неналежний стан доріг із вибоїнами чи ямами є підставою для звернення до органів місцевого управління чи поданням позову до суду.


Також законом дозволяється облаштовувати під'їзди та пішохідні доріжки від дороги до власного домоволодіння (ділянки). Але при оформленні присадибних ділянок потрібно також дотримуватис низки вимог. Ліміт для доріг із однією смугою руху має бути не менш як 3,5 м, а з дома - 7. Цей ліміт не дозволяється зменшувати за рахунок споруд чи насаджень. Також при облаштуванні доріг та доріжок потрібно враховувати безпеку пересування  по них будь-яку погоду, потрібно врахувати, що на проїжджих та пішохідних ділянках не має збиратись велика кількість вологи. 


Аналізуйте судовий акт: Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів несуть відповідальність за створення безпечних умов руху - стягнення шкоди внаслідок ДТП на суму 60 тис. грн. (ВССУ від 07.11.2016 р. у справі № 760/8191/15-ц)


Джерело: Протокол


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
denis.shashlykov@gmail.com
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий