ДОСТУП ГРОМАДЯН ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВОСУДДЯ ОБМЕЖУЄТЬСЯ ВЖЕ 9 МІСЯЦІВ

Доступ громадян до конституційного правосуддя обмежується вже 9 місяців

Громадяни України протягом 9 місяців позбавлені можливості безпосереднього доступу до конституційного правосуддя, оскільки інститут тлумачення Конституції та законів України за їх зверненням ліквідовано, а інститут конституційної скарги де-факто не запроваджено. Про це зазначив в.о. Голови Конституційного Суду України Віктор Кривенко на V міжнародному судово-правовому форумі.

Він також нагадав, що від часу набуття чинності нової редакцією Конституції до КСУ вже надійшло близько ста конституційних скарг від юридичних та фізичних осіб.

При цьому суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук розповів, що відсутність закону ставить під питання розгляд конституційних скарг. Конституція передбачає, що порядок звернення до КС з конституційною скаргою визначено законом. Тому для того, щоб Суд міг здійснювати свої повноваження щодо конституційної скарги, необхідний закон, який передбачив би процедуру її подання та розгляду.

Суддя також зауважив, що запровадження конституційної скарги стане імпульсом для розвитку конституційного права і зміцнення авторитету КС, адже це потужний механізм, який потрібен для зміцнення конституційної демократії та захисту прав людини, в тому числі і від політиків, а саме від законів, які приймає парламент.

Якщо ж парламент протягом тривалого часу буде блокувати це питання, у КСУ спробують забезпечити реалізацію права громадян на конституційну скаргу шляхом внесення змін до регламенту Суду, зазначив суддя КСУ Шевчук.


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
denis.shashlykov@gmail.com
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий