Частину українських інтернет-магазинів можуть невдовзі закрити, — законопроект

Депутати Блоку Петра Порошенка зареєстрували у Верховній Раді України законопроект № 6754 , який посилить вимоги ідентифікації інтернет-торговців, а також дасть право Державній службі України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) закривати сайти порушників, які не виконають її вимоги.

Суттєвого поширення протягом останніх п’яти років набула діяльність з продажу товарів (робіт, послуг) дистанційним способом з використанням мережі Інтернет та  інших інформаційно-комунікаційних систем. При цьому в Україні значна частка господарської діяльності з продажу товарів (робіт, послуг)  продовжує здійснюватися  в секторі тіньової економіки, – пояснюють автори ініціативи.

Законопроектом пропонується внести ряд змін:


  • зобов’язати продавців надавати необхідну інформацію про себе і підвищити суму штрафу за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію або продавця;
  • надати Держпродспоживслужбі повноваження видавати продавцям приписи про усунення порушень за інформацією, що підлягає оприлюдненню;
  • надати Держпродспоживслужбі право приймати рішення про призупинення доступу до сайту у випадках, якщо порушення не будуть усунуті.


Інтернет-магазин, який реалізує товари на відстані повинен надати доступ до інформації про організаційно-правову форму, повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця; місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання фізичної особи-підприємця; адресу електронної пошти та/або адресу інтернет-магазину, а також інформацію про порядок прийняття претензії. Тому відсутність такої інформації унеможливлює проведення Держпродспоживслужбою повного та об’єктивного розгляду скарг споживачів із проведенням позапланових перевірок таких інтернет-магазинів, – зазначається в пояснювальній записці до документа.


Джерело: loyer.com.ua


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
denis.shashlykov@gmail.com
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий