Потрапили в ДТП. Що робити?

Як діяти?

Ставши учасниками дорожньо-транспортної пригоди, багато водіїв впадають у паніку, розгублюються та втрачають контроль над подіями, що відбуваються. А тим часом, найперші дії на місці ДТП, що пов’язані з первісним оформленням документів, мають найважливіше значення для об’єктивного й правильного розгляду всіх обставин події надалі.


Грамотні дії на первісному етапі оформлення дорожньо-транспортного пригоди є своєрідною гарантією інтересів водія при наступному розгляді справи. Унікальність цього етапу полягає в тому, що надалі буде практично неможливо достовірно відновити інформацію, що має відношення до огляду місця події, але не оформлена документально. Тим часом, саме аналіз слідів ДТП дозволяє фахівцям отримати об’єктивне уявлення про його механізм, а це має вирішальне значення при визначенні винності того чи іншого учасника події.


Співробітники поліції, що прибули на місце події, зобов’язані не тільки опитати всіх учасників та очевидців, але й скласти протокол огляду місця події та прикласти до нього схему ДТП, а також протоколи огляду транспортних засобів, із зазначенням отриманих ними технічних ушкоджень. В цій ситуації існує декілька підводних каменів.

Перші покрокові дії при ДТП

Виконати усі дії у відповідності з Правилами Дорожнього Руху.

Викликати швидку допомогу (якщо треба) i співробітників поліції. Ваш автомобіль, як i автомобілі інших учасників ДТП повинні знаходиться на тому самому місці, де були вiдразу пiсля аварiї. Перемiщувати автомобiлi з мiсця аварiї до прибуття полiцiї i страхових агентiв не можна.


Для отримання вiдшкодування за полiсом потрiбно заповнити бланк повiдомлення про ДТП, це треба зробити разом з iншими учасниками аварiї. Якщо ви потерпiлий, звернiться в страхову компанiю винуватця ДТП на протязi 15 дiб з набором необхiдних документiв. У випадку якщо ви є виннi в ДТП, повiдомте контакти вашої страхової компанiї всiм постраждалим при ДТП. Для вiдшкодування збиткiв по системi обов’язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi власникiв наземних транспортних засобiв вам потрiбно протягом 15 днiв звернутися в страхову компанiю, з таким набором документiв:


 1. Паспорт.
 2. Свiдоцтво про реєстрацiю автомобiля.
 3. Ксерокопiї протоколу, який повиннi скласти спiвробiтники полiцiї.
 4. Якщо одержувача збитку представляє iнша особа, то повинна бути довiренiсть на представлення iнтересiв одержувача страховки.


Для отримання вiдшкодування за системою страхування Автоцивілка/КАСКО потрiбно надати страховику такi документи:


 1. Паспорт.
 2. Полiс КАСКО.
 3. Довiренiсть (якщо власника представляє iнша особа).
 4. Довiдка, видана спiвробiтниками полiцiї.
 5. Копiя протоколу про ДТП.
 6. Свiдоцтво про реєстрацiю транспортного засобу i його технiчний паспорт.
 7. Посвiдчення водiя.


Важливо, щоб ДТП було зафiксовано ретельно i детально. Спiвробiтники полiцiї повиннi пiдготувати низку документiв, якi будуть потiм використовуватися для вiдтворення картини ДТП. Це такi документи:


 1. Протокол про огляд мiсця ДТП.
 2. Протокол стану автомобiлiв(транспортних засобiв).
 3. Схема ДТП.
 4. Свiдчення учасникiв i свiдкiв.


До прибуття спiвробiтникiв полiцiї важливо, щоб усе залишалося на своїх мiсцях, якщо хтось знищує слiди аварiї, постарайтеся перешкодити йому. Також можете зняти на вiдеокамеру телефону все, що відбувається вiдразу ж пiсля аварiї.

Позначте хоч чимось первiсне мiсце розташування всiх предметiв в областi ДТП. Спiвробiтники полiцiї повиннi обов’язково зафiксувати все, що стосується ДТП, нагадуйте їм про це i показуйте те, на що потрiбно звернути увагу.


Обов’язково огляньте ретельно автомобiль винуватця аварiї, якщо на його автомобiлi є якiсь дефекти (не працюють стоп-сигнали або ще щось, що може бути причиною ДТП), повiдомте про це спiвробiтникiв полiцiї. Якщо, наприклад, у документi написано “удар в праве переднє крило”, попросіть спiвробiтникiв полiцiї нехай опишуть це, наприклад, так: “праве крило сильно зiм’яте з мiсцями розриву металу, правий поворот розбитий, права частина бампера трiснута, права фара розбита, правий захисний чохол пiд крилом розбитий, права стiйка пошкоджена”. Максимальна кiлькiсть iнформацiї дасть вам можливiсть отримати максимальну компенсацiю.


У вище описаних прикладах ви могли отримати два рiзнi розмiри компенсацiї, в першому випадку ви отримали б компенсацiю на замiну крила, у iншому випадку вам проведуть серйозний ремонт автомобiля iз замiною багатьох запчастин. Обов’язково перечитайте всi складенi спiвробiтниками полiцiї документи. Якщо вас щось не влаштовує, напишiть свої зауваження.

До приїзду спiвробiтникiв полiцiї спробуйте знайти людей, якi бачили усю картину подiї з боку. Постарайтеся домовитися з цими людьми про засвiдчення аварiї, запропонуйте їм грошову винагороду за їхню допомогу (цi грошi окупляться при коректному вiдновленнi картини ДТП). Обов’язково запишiть їх контактнi данi.


Якщо спiвробiтники полiцiї запропонують вам пройти тест на присутнiсть алкоголю в кровi, то обов’язково пройдiть його. Пiсля проходження вимагайте довiдку про вiдсутнiсть алкоголю у вашiй кровi. Якщо хтось з учасникiв аварiї вiдмовляється проходити перевiрку на присутнiсть алкоголю в кровi, обов’язково вимагайте вiд спiвробiтникiв полiцiї, щоб вiдмова була внесена до протоколу. У разi якщо у когось з учасникiв ДТП є явнi ознаки сп’янiння (нерiвна хода, людина насилу стоїть на ногах, невиразно розмовляє, алкогольний запах), вимагайте внесення усього цього до протоколу.


У разi, якщо вам не подобаються дiї спiвробiтникiв полiцiї, постарайтеся не вступати з ними в конфлiкт. Усе що вас не влаштовує, ви можете внести у вiдповiднi документи i вирiшити проблему бiльш спокiйно. Також якщо спiвробiтники полiцiї грубо порушують закон, намагайтеся бути стриманим i внесiть всi свої зауваження до протоколу ДТП.


Якщо у вас є мобiльний телефон з вiдеокамерою можете зняти всi дiї представникiв закону. Далi ви можете оскаржити дiї спiвробiтникiв полiцiї, вищестоячому керiвництву полiцiї, прокуратурi або навiть в судi. Спiвробiтники полiцiї обов’язково запропонують всiм учасникам аварiї написати пояснення. Постарайтеся детально описати все, що вiдбулося, обмiркуйте всi фрази, якi будете писати. Пишiть лаконiчно i зрозумiло, намагайтеся уникати складних конструкцiй iз слiв i словосполучень. Пояснення повинне бути написане так, щоб неможливо було трактувати текст по-iншому.


Якщо у вас є можливiсть, зателефонуйте вiдразу пiсля ДТП своїм друзям або родичам, нехай вiдразу приїдуть на мiсце подiї. Краще буде, якщо ви викличете свого адвоката або аварiйного комiсара, щоб вiн представляв вас при всiх дiях, якi потрiбно зробити пiсля ДТП. Буде дуже добре, якщо ваш помiчник прибуде на мiсце ДТП ранiше, нiж спiвробiтники полiцiї. У цьому випадку вiн може виступити свiдком з вашого боку.


Автор консультації: Андрій Ірклієнко, юрист


Вам необхідна наша допомога?
1. Зателефонуйте нам:
+ 38 (099) 9817805
+ 38 (063) 6736351
2. Напишіть нам:
denis.shashlykov@gmail.com
globus.nikopol@gmail.com
3. Завітайте до нас:
м. Нікополь, вул.Першотравнева, 1
Ми готові вирішити Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий