Аліменти на утримання дитини: Мін'юст нагадав основні моментиОдним із найважливіших прав дитини є право на утримання. Окреме її проживання від одного з батьків не звільняє останнього від обов'язку утримувати свою дитину (найчастіше - шляхом сплати аліментів) до досягнення нею повноліття.


Хто може отримати аліменти на утримання дитини

Зазвичай питання про отримання аліментів на дитину піднімає один із батьків (опікун, піклувальник), з яким дитина проживає. Однак, їх може стягувати і сама дитина, якій виповнилося 18 років, у разі якщо вона продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги (до досягнення 23 років).

Які існують способи отримання аліментів

  • Досудовий (добровільний): це може бути як усна домовленість між батьками, так і нотаріально посвідчений договір про сплату аліментів на дитину. Відмінність між ними полягає в тому, що невиконання усної домовленості не тягне за собою юридичних наслідків, тоді як несплата аліментів за договором є підставою для звернення до органу державної виконавчої служби і стягнення аліментів у примусовому порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса.
  • Судовий: коли батьки не досягли згоди стосовно розміру аліментів чи один із батьків взагалі ухиляється від утримання своєї дитини і не бере участі в її вихованні. У такому випадку мати або батько (опікун, піклувальник) мають право звернутися до суду.


ДЖЕРЕЛО:ЛІГА 360


Вам необходима наша помощь?

1. Позвоните нам:

+ 38 (099) 9817805

+ 38 (063) 6736351


2. Напишите нам:

denis.shashlykov@gmail.com


3. Приходите:

г. Никополь, ул.Первомайская, 1


Мы готовы решить Вашу проблему!


Нет комментариев
Добавить комментарий