Опубліковано Закон стосовно зобов'язання виконавців проводити індексацію розміру аліментів

Сьогодні, 24 вересня, в газеті "Голос України" опубліковано Закон № 831-IX "Про внесення змін до статті 71 Закону України "Про виконавче провадження" (щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)" (законопроект № 3112), який ВР прийняла 1 вересня.Відповідно до опублікованого тексту Закону, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше на передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Індексація аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.


Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше ми писали, що Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти цей законопроект за основу.

Під час обговорення народні депутати зазначали, що відповідно до статті 51 Конституції батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.


Одним із способів виконання обов'язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій сумі. Сімейним кодексом (частина друга статті 184) передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.


Індексація грошових доходів спрямована на підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановленого статтею 48 Конституції права щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.


ДЖЕРЕЛО:ЛІГА 360


Вам необходима наша помощь?

1. Позвоните нам:

+ 38 (099) 9817805

+ 38 (063) 6736351


2. Напишите нам:

denis.shashlykov@gmail.com


3. Приходите:

г. Никополь, ул.Первомайская, 1


Мы готовы решить Вашу проблему!

Нет комментариев
Добавить комментарий