Уряд схвалив зміни до Податкового кодексу


4 вересня Кабінет Міністрів затвердив зміни до Податкового кодексу та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Відповідний законопроект розроблено з метою збільшення надходжень до Державного бюджету у 2021 році.


Запропоновані Міністерством фінансів зміни до ПКУ містять ресурсні норми, норми щодо поліпшення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування, повідомляє Урядовий портал.


Зокрема, у частині поліпшення умов ведення бізнесу передбачається:

- для с/г виробників не нараховуватимуться зобов'язання з ПДВ у випадках форс-мажорних обставин (втрата врожаю, падіж поголів'я);

- виключення із складу доходів платників єдиного податку коштів державної підтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій;

- виключення із складу доходів фізичних осіб - підприємців і громадян сум коштів, отриманих від Фонду розвитку інновацій;

- виправлення неузгодженостей законодавства щодо маркування рідин для електронних сигарет;

- усунення неузгодженості законодавства про ліцензування обігу пального із законодавством про працю;

- пролонгація строку списання заборгованості з ЄСВ так званим «сплячим» ФОП на 2 місяці.


Для підвищення рівня адміністрування змінами до Кодексу передбачено скасувати мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок, списати суми фінансових санкцій (штрафів і пені), за умови повного погашення сум податкового боргу протягом 6 місяців, на який нараховані такі фінансові санкції.


Чергові нововведення в цій сфері пропонують встановити дозвіл стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.


Зауважено, що наразі Мінфін разом з ДПС, із залученням представників бізнесу, веде роботу з обговорення проблем, що виникають при зупиненні реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зазначений законопроект доповнює ПКУ нормами, які надають можливість платнику податку оскаржувати рішення комісії контролюючого органу про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яке надається платнику у випадку відповідності його критеріям ризиковості, визначеним постановою Кабінету Міністрів № 1165.


ДЖЕРЕЛО: ЛІГА 360


Вам необходима наша помощь?

1. Позвоните нам:

+ 38 (099) 9817805

+ 38 (063) 6736351


2. Напишите нам:

denis.shashlykov@gmail.com


3. Приходите:

г. Никополь, ул.Первомайская, 1


Мы готовы решить Вашу проблему!


Нет комментариев
Добавить комментарий