Виконавців зобов'язали проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

На засіданні ВР, 1 вересня, депутати прийняли у другому читанні та в цілому Закон "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)" (законопроект № 3112).

Відповідно до тексту законопроекту до другого читання, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше на передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.


Індексація аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.


Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


Раніше ми писали, що Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти цей законопроект за основу.


Під час обговорення народні депутати зазначали, що відповідно до статті 51 Конституції батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.


Одним із способів виконання обов'язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій сумі. Сімейним кодексом (частина друга статті 184) передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.


Індексація грошових доходів спрямована на підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановленого статтею 48 Конституції права щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.


ДЖЕРЕЛО: ЛІГА 360


Вам необходима наша помощь?

1. Позвоните нам:

+ 38 (099) 9817805

+ 38 (063) 6736351


2. Напишите нам:

denis.shashlykov@gmail.com


3. Приходите:

г. Никополь, ул.Первомайская, 1


Мы готовы решить Вашу проблему!


Нет комментариев
Добавить комментарий